| Compatible Devices | Desktop |
|---|---|
| Display Technology | None |
| Power Source | USB, Solar |
| Response Time | 0ms |
| Controller Type | Push Button |
| Upc | 753878379074 |
| Smart Home Compatibility | None |
| Video Capture Format | Mp4 |
| Number of Channels | 1 |
| Antenna Location | Indoor Security |
| Mount Type | Light Socket |
| Voltage | 0 V |
| Contrast Ratio | 0:1 |
| Connectivity Protocol | No Wifi |
| Frame Rate | 30 Frames Per Second |
| Features | Motion Detection, Plug and Play, Compact Size, Includes 64GB Card, No Night Vision, Solid-Cast Front Panel |
| Storage Capacity | 64GB |
| Surveillance Technology | None |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Number of Cameras Included | 1 |
| Screen Size | 0 in |
| Operating Range | 0 m |
| Color | Black |
| Color Mode | Color |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Camera Charger |
| Maximum Resolution | 1080p |
| Model | Atomic Beam Cop Cam |
| Connectivity | None, microSD Card, No Wi-Fi |
| Item Dimensions | 2.09 X 1.81 X 1.26 Inches |
| Smart Home Protocol | None |
| Are Batteries Required | No |
| Operating Sound Rating | 0 dB |
| Country of Origin | United States |
| Power | 0 W |
| Item Weight | 0.08 kilograms |
| Location | Indoor Only |
| Connectivity Technology | Microsd Card, No Wi-fi |
Check the listing for details. Mini 1080P Camera Charger - Wireless Camera - No Wifi Tiny USB Charger Camera.... Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 58.98 USD. Model: Atomic Beam Cop Cam Surveillance Technology: None Location: Indoor Only Maximum Resolution: 1080p. Plug-and-play functionality with standard wall outlet compatibility. Independent operation without Wi-Fi, storing data directly onto an included 64GB SD card.