| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Response Time | 3ms |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 1 |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Voltage | 5 V |
| Features | Microprocessor Technology, Mini Surveillance Camera, Motion/PIR Activated, Night Vision, Rechargeable, Wi-Fi, Zoom |
| Storage Capacity | 8GB-128GB is supported (the camera does include 32 GB TF card) |
| Unit Quantity | 1 |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Compatible Brand | For iPhone and Android, For all smartphone |
| Number of Cameras Included | 1 |
| Operating Range | 6 m |
| Color | Black |
| Brand | Unbranded |
| WIFI networks | Supports 2.4Ghz WIFI networks |
| Type | Surveillance Camera |
| Maximum Resolution | 1920x1080 |
| Model | SmartCam |
| Connectivity | USB 3.0, Wi-Fi, Wireless |
| Country of Origin | China |
| Operating Sound Rating | 90 dB |
| Power | USB cable |
| Location | Outdoor & Indoor |
Check the listing for details. Mini Camera Wifi Home Security Cam Full HD 1080P Night Vision Audio Video. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 18.99 USD. It has a compact design and is compatible with all smartphones, including iPhone and Android devices.