| Light Color | White |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Occasion | General |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 165136 |
| Item Length | 1" |
| Light Source | White LED |
| Personalize | No |
| THANKS FOR SHOPPING WITH US !! | YOUR BUSINESS IS TRULY APPRECIATED !!! |
| Department | Teens, Adults, Unisex |
| Control Style | Manual On/Off Switch |
| Unit Type | Unit |
| Sensor Type | Manual Switch |
| Item Height | 1 1/2" |
| OTHER NIGHT LIGHTS AVAILABLE ! | NEW LOW PRICES !!!!!!!!! |
| SAME DAY ORDER PROCESSING ! | NEW PRODUCTS LISTED WEEKLY ! |
| Age Group | Varies |
| Style | Modern |
| LED String/Strip Type | LED |
| Features | Adjusts 360 Degrees, Replaceable Button Batteries, Clips Onto Eyeglasses, Pens, Pencils, Small Tools etc. |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | ANY ROOM/AREA |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 1 3/4" |
| Lighting Technology | LED |
| Non-Domestic Product | No |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Light Direction | Changeable |
| Modified Item | No |
| Installation Area | Indoor & Outdoor |
| Number of Lights | 1 |
| Brand | Greenbrier International, Inc. |
| Mounting | MULTI-PURPOSE CLIP !!! |
| Type | The Little LED Clip Light |
| Cord Color | Wireless/Cordless |
| Model | Rotating Head |
| Theme | Multi-Purpose |
| VISIT OUR EBAY STORE !!! | QUICK-SHIP SERVICE !!!!!! |
| Item Weight | LESS THAN 1 oz. !!! |
| Character Family | Multi-Function |
| UPC | 846175005545 |
Check the listing for details. MINI LED CLIP ON LIGHT MINI LIGHT CLIP FREE USA S&H. Color: White, Condition: New. Listed at 6.75 USD. >>> NEW LOW PRICE ! Light works fine, but batteries (2- Standard CR2032 Button Batteries), which are replaceable, have expired ! >>> NOTICE: