| Select | Only Camera |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Battery Included | No |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Color Mode | Color Day, B&W Night |
| Compatible Brand | For Apple, For Google, For LG, For Sams, Universal |
| Compatible System | Android,IOS |
| Connectivity | Wi-Fi, Wireless |
| Display Technology | LCD |
| Features | Motion Detection, Motion/PIR Activated, Wi-Fi |
| Item Height | 165mm |
| Item Length | 16.5cm/6.49in |
| Item Weight | 7.5g |
| Item Width | 1.6cm/0.62in |
| Lens | 3.6MM |
| Lens of view | 120° |
| Location | Outdoor & Indoor |
| Manufacturer Warranty | 9 Months |
| Maximum Resolution | 1920x1080 |
| Model | SmartCam |
| Night vision | No support |
| Number of Cameras Included | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Sound Rating | 48 dB |
| Power Source | USB |
| Smart Home Compatibility | AP hotspot / WiFi link. |
| Smart Home Protocol | Plug-in, Wi-Fi |
| Storage Capacity | Max up to 128G TF Card (not included) |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Type | Surveillance Camera |
| Video Format | AVI |
| Voltage | 5 V 1A |
| WiFi | only Support 2.4G |
Check the listing for details. Mini Wifi IP Wireless USB Camera HD 1080P Home Security DVR Motion Recorder =32G. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.89 USD. Video format: 1920X1080P. Video format: AVI. We are committed to resolve all issues in a friendly and satisfactory manner.