| MPN | W9Y-MIC-118-3TW-DDA-SF-SQ-PAIL |
|---|---|
| Model | 118-3TW-DDA-SF-SQ-PAIL |
| Brand | MJM International |
| Style | Modern |
| Features | . |
| Custom Bundle | No |
| Material | . |
| Type | PROFESSIONAL HEALTHCARE |
| Item Length | 25.5 in |
| Item Width | 22 in |
| Item Height | 40.5 in |
| Color | Blue |
| Number of Shelves | . |
| Number of Drawers | . |
| Seat Depth | . |
| Seating Capacity | . |
| Size | . |
| Connectivity | . |
| Product | . |
| Power Source | . |
| Base Material | . |
| Countertop Material | . |
| Firmness | . |
| Compatible Model | . |
| Upholstery Fabric | . |
| Set Includes | . |
| Number of Items in Set | . |
| Load Capacity | . |
| Stove Type Compatibility | . |
| Installation | . |
| UPC | 849229008516 |
Check the listing for details. MJM International Standard Shower Chair with Drop Arms. Color: Blue, Condition: New. Listed at 248.88 USD. Welcome To Kart It We are one of the Prime E-Commerce retailers for a vast portfolio of products and have been strengthening our foothold in the competitive world of Online Retail Item Specification Features. Shower chair 18" internal width, open front seat, 3" twin casters, with double drop arms, slide out footrest and 10 qt slide out square commode pail, 300 lbs weight capacity Return Policy Remorse Returns- Return Shipping Buyer Pays + 20% Restocking Fees Damaged/defective items received- contact us within 48 hrs of the receipt of the item Non-availability/ incorrect address we charge restocking fees of 20% + return shipping charges Thank You For Visiting