| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Color | AD002 |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| MPN | 8124 |
| Material | Polyester |
| Item Length | 80 in |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https: www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cushion Set |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover |
| Item Width | 60 in |
Check the listing for details. Model-5 QUEEN SIZE Outdoor Daybed Mattress Bolster Cushion Cover Complete Set. Color: AD002, Condition: New. Listed at 470.00 USD. Model-5 QUEEN SIZE Outdoor Daybed Mattress Bolster Cushion Cover Complete Set PRODUCT DESCRIPTION BRAND NEW Model-5 QUEEN SIZE Outdoor Daybed Mattress Bolster Cushion Cover Complete Set 1 x Mattress Foam and Cover: 80" x 60" x 6" 2 x Bolster Pillow Inserts and Covers: 58" x 8" Color Options: Packaging: Vacuum Packed Fabric:230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent *NOT WATER PROOF* Allow 48 Hours To Restore Back To Original Thickness After Opening Package Covers And Inserts Are Packed Individually *Assembling Required* Tips:Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy Season Cleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping