| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| Item Width | 54 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing |
| Material | Velvet |
| Shape | Rectangle |
| Item Weight | 10 lb |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD304 |
| Type | Cushion Set |
Check the listing for details. Model V2 Full Velvet KnifeEdge Indoor Daybed Mattress Cushion Complete Set AD304. Color: AD304, Condition: New. Listed at 556.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 2200 Gram Fiberfill Per Bolster. Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress: Foam + Fiberfill + Dacron Wrap. 1 x Full Foam Mattress and Cover 3-Layers Pillow Insert.