| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
| Material | Velvet |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Shape | Rectangle |
| Item Weight | 10 lb |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 54 in |
| Color | AD355 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Model V3 Full Velvet Same Pipe Indoor Daybed Mattress Pillow Complete Set AD355. Color: AD355, Condition: New, Made in China. Listed at 505.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 2200 Gram Fiberfill Per Bolster. Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress: Foam + Fiberfill + Dacron Wrap. 1 x Full Foam Mattress and Cover 3-Layers Pillow Insert.