| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
| Material | Velvet |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Item Weight | 10 lb |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
| Color | AD373 |
Check the listing for details. Model V4 Twin Velvet Same Pipe Indoor Daybed Mattress Pillow Complete Set AD373. Color: AD373, Condition: New. Listed at 535.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 1800 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Twin Foam Mattress and Cover Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress: Foam + Fiberfill + Dacron Wrap. 3-Layers Pillow Insert.