| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Velvet+Wood+Memory Foam+Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 31.50 in |
| Item Length | 54.00 in |
| Item Width | 25.00 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Memory Foam |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Super Comfy, with Backrest, with 360° Rotating Side Table |
| Frame Material | Wood+Metal |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Item Weight | 46.29 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern 2-Seater Velvet Sofa w/ 360° Rotating Side Table & Backrest for Apartment. Color: Beige, Condition: New. Listed at 279.99 USD. A thoughtfully integrated 360-degree rotating tablet stand is built into the arm, allowing you to adjust the viewing angle effortlessly without moving a thing—perfect for holding snacks, coffee, or even serving as a convenient TV tray.