| Brand | Costway |
|---|---|
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Set Includes | 1 x Dining Table, 2 x Benches, 1 x Instruction |
| Material | PB, Iron |
| Color | Retro Brown |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| MPN | KEBAY963CFA18412 |
| Style | Retro |
| Compatible Model | No |
| Features | Space-saving Design for Small Spaces, Multifunctional, Industrial Design |
| Mounting | Free Standing |
| Seat Depth | 10.5 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Firmness | Firm |
| Size | Table: 43" x 27.5"x 29.5" (L x W x H), Bench: 38" x 10.5"x 18" (L |
| Type | 3 PCS Modern Dining Table Bench Set |
| Mount Type | Free Standing |
| Seating Capacity | Up to 4 |
| Weight Capacity | Table: 110 lbs, Bench: 330 lbs |
| Weight | 57 lbs |
| Product | Dining Table Bench Set |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Room | Dining Room |
| UPC | 6499852178212 |
Check the listing for details. Modern 3 PCSDining Table Bench Set w/ Metal Frame &Wooden Tabletop Brown. Color: Retro Brown, Condition: New. Listed at 124.99 USD. Color: Retro Brown Material: PB, Iron Table Dimension: 43" x 27.5" x 29.5" (L x W x H) Bench Dimension: 38" x 10.