| Color | Blue |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Fabric |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Upholstery Material | Fabric |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 33.00 in |
| Item Length | 77.00 in |
| Item Width | 30.90 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 3 |
| Features | Super Comfy |
| Frame Material | Wood |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern 3-Seater Sofa Couch Upholstered Sofa Couch Home Living Room Furniture. Color: Blue, Condition: New. Listed at 409.67 USD. The backrest and armrests are reinforced with iron pieces, ensuring every part of the sofa is firm and stable. Product Type Three seat Sectional Sofa. Experience the perfect balance of comfort and style with this exceptional living room couch.