| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Mounting | Free Standing |
| Material | Chenille+Wood+Foam |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 32.48 in |
| Item Length | 29.53 in |
| Item Width | 32.48 in |
| Type | Accent Chair |
| Set Includes | Chair |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Upholstery Fabric | Chenille |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 44.63 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| MPN | Does Not Apply |
| Features | Upholstered |
| Number of Items in Set | 1 |
| Theme | Modern |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Accent Chair Single Sofa Upholstered Armchair Lounge Chair Club Chair. Condition: New. Listed at 199.99 USD.