| Color | Brown |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 33 in |
| Item Length | 29 in |
| Item Width | 30 in |
| Type | Armchair |
| Room | Bedroom, Home Office/Study |
| Style | Modern |
| Features | waterproof |
| Upholstery Fabric | PU Leather |
| Fill Material | Cotton |
| Seating Capacity | 1 |
| Item Weight | 19kg |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Custom Bundle | No |
| Care Instructions | clean with a dry cloth |
| Number of Items in Suite | One-Piece |
Check the listing for details. Modern Armchair PU Leather Single Chair Leisure Sofa Home Couche Brown Navy Blue. Color: Brown, Condition: New. Listed at 137.95 USD. Chair features high density foam cushioning and ample padding for superior comfort in this inviting armchair, while the sloped seat back provides support to your back. Comfortable single sofa, the seat bag has good elasticity, the back is soft.