| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Antique | No |
| Pattern | Cow Print |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Wood Tone | Dark Wood |
| Color | See photo |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Length | See Photos |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | VIDA |
| Type | Bench |
| Department | Adult |
| Seating Capacity | 2 |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 18 in |
| Seat Height | 18" |
| Frame Material | Metal |
| Style | Art Deco |
| Features | Upholstered |
| Room | Bedroom |
| Item Width | See photos |
| Item Weight | 32 lb |
Check the listing for details. Modern Bench VIDA Upholstered in Brown & White Hide with Metal Legs NEW. Color: See photo, Condition: Open box. Listed at 300.00 USD. Modern Bench VIDA Upholstered in Brown & White Hide with Metal Legs NEW Foreign Affairs Home Decor Note: Each item is unique due to the cowhide used Amazon mystery, new, refurbished, discontinued, and return resale pallet items.*Specific color not guaranteed/may vary* Some boxes damaged * Please see photos * Boxes appearing factory sealed are not opened. All others opened to verify in tact and accessories included. Discrepancies annotated otherwise * Item may be missing the original packaging or protective wrapping, or may be in the original packaging but not sealed * Items sold AS IS * No returns or refund requests will be accepted * I also have Amazon/Mystery pallets(open wrapped)/Gaylords(6'x4' boxed) available. Message me if interested. List Price $370