| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Chenille+Sponge+Cotton+Wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 34.20 in |
| Item Length | 94.80 in |
| Item Width | 37.40 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Chenille |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Sponge+Cotton |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 3 |
| Features | Super Comfy |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Item Weight | 188.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Chenille Deep Seat Sofa 3 Seater Luxury Upholstered Couch with Armrests. Color: Beige, Condition: New. Listed at 695.99 USD.