| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Pink |
| Type | Dining Chair |
| Item Height | As Shown |
| Item Length | As Shown |
| Item Width | As Shown |
| Style | As Shown |
| Frame Material | Lambswool and Sponge |
| Product Size | 33*33*67cm/13*13*26.4in |
| Cushion Diameter | 36cm/14.2in |
| Cushion Height | 43cm/16.9in |
Check the listing for details. Modern Cute Bow Backrest Chair Vanity Stool Bedroom Make-up Chair Upholstered. Color: Pink, Condition: New. Listed at 61.38 USD. Specifications Color: Pink Style: Modern Material: Lambswool and Sponge Assembly Required: Yes Mounting Type: Floor Standing Product Size: 33*33*67cm/13*13*26.4in Cushion Diameter: 36cm/14.2in Cushion Height: 43cm/16.9in Package Size: 45*42*45cm/17.7*16.54*17.7in Gross Weight: 4.5kg/9.9lbs Net Weight: 4kg/8.8lbs Package Included 1* Cute Bow Backrest Chair 1* Multi-language Installation Manual Other Accessories for Use.