| Color | Beige |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Sleeper Size | Single |
| Fill Material | Foam |
| Firmness | Medium Firm |
| Year Manufactured | 2026 |
| Item Length | 74.8 in |
| Brand | GJQ |
| Type | Sofa |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Assembly Required | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 28.3 in |
| Packaging | Box |
| Style | Contemporary/Modern |
| Theme | Luxury |
| Features | Box Spring |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Arm Style | Track Arm |
| Item Width | 38.5 in |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
Check the listing for details. Modern Deep Wide Corduroy Sofa,Low Profile Square Modular Couch for Living Room. Color: Beige, Condition: New. Listed at 221.20 USD. Crafted from ultra-soft thick wide corduroy fabric with distinctive vertical ribbed texture, this sofa is skin-friendly, wear-resistant, pill-resistant and fade-proof. The elegant matte finish brings advanced minimalist texture and cozy warm touch to your entire living space.