| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Pink |
| Item Height | 67cm |
| Item Length | 33cm |
| Item Width | 33cm |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Product Size | 33*33*67cm/13*13*26.4in |
| Cushion Diameter | 36cm/14.2in |
| Cushion Height | 43cm/16.9in |
| Package Size | 45*42*45cm/17.7*16.54*17.7in |
| Gross Weight | 4.5kg/9.9lbs |
| Net Weight | 4kg/8.8lbs |
Check the listing for details. Modern Floor Standing Cute Bow Backrest Make-up Chair Pink 33*33*67cm. Color: Pink, Condition: New. Listed at 73.53 USD. Thoughtful Design: Its ergonomic design ensures that the stool conforms to the body's natural curves and provides optimal support. Its thick and wide surface and backrest are filled with high resilience sponge, making it very comfortable for you to sit on.