| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy+Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | No Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Dimension | As shown in the picture |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 34.60 in |
| Item Length | 52.40 in |
| Item Width | 61.40 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Convertible, Folding |
| Assembly Required | No |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 90.20 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Foldable Chaise Lounge 3-in-1 Convertible Sleeper Chair w/ Floor Cushion. Color: Beige, Condition: New. Listed at 429.68 USD. Versatile 3-in-1 Convertible Sleeper: Easily transforms from a compact Oversized Lounge Chair or Chaise Lounge into a comfortable single bed, a recliner, or a floor cushion. Reading Nook Chair: The supportive back and wide seat are designed for extended comfort.