| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | Iron, Rubber |
| Color | Black |
| Process | High-temperature Baking Paint |
| Style | Modern, Industrial |
| Shape | X-Shaped |
| Installation Method | Screw-In |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Pieces | 2 |
| Overall Load-bearing Capacity | 300kg/661.38lbs |
| Gross Weight | 7.2kg/15.87lbs |
| Net Weight | 6.8kg/14.99lbs |
| Product Size | 70*50*5cm/27.6*19.7*2in |
| Package Size | 74*53*14cm/29.13*20.87*5.51in |
Check the listing for details. Modern Iron Table Legs X-Shaped Desk Legs Metal Furniture Dining Table Legs 2PCS. Color: Black, Condition: New. Listed at 69.48 USD. Specifications Color: Black Material: Iron, Rubber Process: High-temperature Baking Paint Style: Modern, Industrial Shape: X-Shaped Installation Method: Screw-In Assembly Required: Yes Number of Pieces: 2 Overall Load-bearing Capacity: 300kg/661.38lbs Gross Weight: 7.2kg/15.87lbs Net Weight: 6.8kg/14.99lbs Product Size: 70*50*5cm/27.6*19.7*2in Package Size: 74*53*14cm/29.13*20.87*5.51in Package Included 2* Furniture Metal Legs 4* Rubber Pads All Accessories for Assembly.