| Country of Origin | China |
|---|---|
| Type | Chair/Table Leg Tips |
| Material | Iron, Rubber |
| Color | Black |
| Process | High-temperature Baking Paint |
| Style | Modern, Industrial |
| Shape | X-Shaped |
| Installation Method | Screw-In |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Items | 2 |
| Overall Load-bearing Capacity | 300kg/661.38lbs |
| Net Weight | 6.8kg/14.99lbs |
| Product Size | 70*50*5cm/27.6*19.7*2in |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Personalized | Yes |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Brand | SENDERPICK |
Check the listing for details. Modern Iron Table Legs X-Shaped Desk Legs Metal Furniture Dining Table Legs 2PCS. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 71.29 USD.