| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | accent chair, with a pillow |
| Frame Material | Wood |
| Item Height | 28.00" |
| Item Length | 27.50 " |
| Item Weight | 33.00LBS |
| Item Width | 34.00" |
| MPN | accent chair |
| Seating Capacity | 1 |
| Style | Mid-Century Modern |
| Type | Armchair |
| Upholstery Fabric | Linen Fabric |
Check the listing for details. Modern Linen Fabric Upholstered Accent chair Lounge Arm Chair with Pillow Beige. Color: Beige, Condition: New. Listed at 229.34 USD. About this item 1.Comfortable accent chair for all small spaces 2.This armchair can be used for reading, watching TV, resting and is suitable for living room, bedroom, office, library or study. 3.Linen fabric wraps the high-density foam padding for a comfortable sitting position 4.This chair is perfect for your modern or contemporary home. Can be used in multiple room settings .