| Color- | Dark Blue |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Fill Material | Foam |
| Color | Blue |
| Item Length | 71.65 in |
| Additional Parts Required | No |
| Backrest Height | 25 in |
| Brand | Unbranded |
| Department | Adults |
| Type | Sofa |
| Seating Capacity | 2 |
| Seat Depth | 24 in |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 25.59 in |
| Back Style | High Back |
| Packaging | Box |
| Style | Contemporary/Modern |
| Theme | Space, Family, Luxury |
| Features | With Cushions, Removable Cushions |
| Room | Living Room, Bedroom, Home Office/Study, Dining Room |
| Item Width | 40.55 in |
| Item Weight | 80 lb |
| Country of Origin | China |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
Check the listing for details. Modern Loveseat Blue Corduroy Comfy Bean Bag Couch Reversible Couch Cushions. Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 358.17 USD. No Assembly Required: The sofa's design eliminates the need for assembly, making it convenient and hassle-free. Main Material:Corduroy. Perfect for Multiple Spaces: Whether it's your living room, dorm, kids' room, or reading nook, this giant bean bag sofa fits right in.