| Color | Blue |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Fabric |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Upholstery Material | Fabric |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 33.00 in |
| Item Length | 54.60 in |
| Item Width | 30.90 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Upholstered |
| Frame Material | Wood |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Item Weight | 77.20 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Loveseat Sofa 2-Seater Sofa Upholstered Sofa Couch Living Room Sofa US. Color: Blue, Condition: New. Listed at 329.68 USD. Loveseat Sofa. 3 Seater Sofa. Sofa & Sofa Bed. 2 Seater Sofa Bed. 3 Seater Sofa Bed. Single Sofa. Floor Sofa. Bean Bag Sofa.