| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Polyester Blend+Metal+Sponge |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 31.00 in |
| Item Length | 53.00 in |
| Item Width | 30.00 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Polyester Blend |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Sponge |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Super Comfy |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Item Weight | 41.88 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Loveseat Sofa Couch 2 Seater Upholstered Sofa Couch w/ Black Metal Frame. Color: Beige, Condition: New. Listed at 169.99 USD. 1 x Loveseat Sofa. Product type sofa. Sofa fabric Polyester blend. Simple lines outline simple contours. The exquisite size won't take up too much space. Don't hesitate any more. Whether the sofa cover can be removed NO.