| Color | Light Green |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Flannelette+Foam |
| Shape | As shown in the picture |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 23.62 in |
| Item Length | 111.02 in |
| Item Width | 37.01 in |
| Type | Modular Sectional Sofa |
| Upholstery Fabric | Flannelette |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 3 |
| Features | Padded Seat, Upholstered, With Pillows, With Arms |
| Theme | Family |
| Frame Material | Foam |
| Assembly Required | No |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults, Teens, Kids |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 99.33 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Set Includes | Sofa |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Number of Items in Set | 1 |
| Personalized | No |
Check the listing for details. Modern Modular 3-Seat Sectional Sofa All-Foam Deep-Seat Couch for Small Spaces. Color: Light Green, Condition: New. Listed at 495.99 USD. Oversized Modular Seating: 3-seat, low-profile sectional designed for sprawling comfort and clean modern lines. After receiving the product, gently tap the sofa and pillow to accelerate the overall rebound effect.