| Fill Material | Linen |
|---|---|
| Seating Capacity | Single Sofa |
| Item Width | 27inch |
| Seat Depth | 19in |
| Item Length | 25.5inch |
| Item Height | 28.5in |
| Frame Material | Wood + Linen Fabric + Sponge |
| Upholstery Fabric | Ottoman |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | Light Green |
| Room | Living Room |
| Sleeper Size | Single |
| Type | Sofa |
| Assembly Required | Yes |
| Item Weight | 35lbs |
| Features | Cushion, Padded Seat, Ottoman Included |
Check the listing for details. Modern Single Sofa Accent Arm Chair w/ Ottoman Linen Fabric Comfy Upholstered. Color: Light Green, Condition: New. Listed at 143.99 USD. Easy To Assemble - The armchair is easy to assemble all the required accessories are Included. can be quickly assembled. 1 x Arm Chair Sofa. We’re automatically notified. Seat To Ground :18". Seat Deep :19".