| Color | Beige - Left Armrest |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy+Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Dimension | 67.30'' L x 39.37'' W x 32.28'' H |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 32.28 in |
| Item Length | 67.30 in |
| Item Width | 39.37 in |
| Type | Chaise |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Room | Bedroom, Entryway, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Foam |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Upholstered, with Pillows, with Left Armrest |
| Frame Material | Foam |
| Assembly Required | No |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 52.40 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modern Single Upholstered Chaise Lounge Chair w/ Left Armrest for Living Room. Color: Beige - Left Armrest, Condition: New. Listed at 249.99 USD. Versatile Size – Use Solo or Pair Together – The compact design fits any space perfectly as a single accent chair. 1 x Chaise Lounge. Perfect against walls or as a room divider, blending seamlessly with your decor.