| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Gray |
| Item Height | 69.9cm |
| Item Length | 89.9cm |
| Item Width | 140cm |
| Type | Inflatable Sofa Bed |
| Upholstery Fabric | PVC, Flocking Fabric |
| Room | Living Room |
| Style | Contemporary/Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Item Weight | 3kg/6.61lbs |
| Overall Load-capacity | About 150-200kg/330.69-440.92lbs |
| Air Pump Power | 130W |
Check the listing for details. Modern Sofa Bed Inflatable Sofa Bed S-shaped Folding Sofa Bed 89.9*140*69.9cm. Color: Gray, Condition: New. Listed at 71.00 USD. Specification Mount Type: Floorstanding Assembly Required: No Style: Modern Shape: S-shaped Color: Gray, Black Material: PVC, Flocking Fabric Process: PVT Thickness: 0.35mm/0.01in Overall Load-capacity: About 150-200kg/330.69-440.92lbs Applicable People: Adults Air Pump Plug Type: US Standard Air Pump Voltage: AC120V/60Hz Air Pump Power: 130W Folded Size: 37.9*26.9*12.95cm/14.9*10.6*5.1in Product Size: 89.9*140*69.9cm/35.4*55.1*27.5in Product Front Height: 35.8cm/14.1in Package Size: 43*29*13cm/16.93*11.42*5.12in Gross Weight: 3kg/6.61lbs Net Weight: 2.85kg/6.28lbs Package Included 1* Inflatable Sofa Bed 1* Air Pump 3* Adapter Nozzles 2* TPU Gear Repair Patches 1* English Manual .