| Brand | OUKANING |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Item Height | 5.71in |
| Item Length | 20.28in |
| Item Width | 32.28in |
| Upholstery Fabric | Carbon Stee |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Handrail Load Capacity | Within 150kg/330.69lbs |
| Handrail Size(L*H) | 33*80cm/12.99*31.5in |
| Base Size(L*W) | 50*60cm/19.69*23.62in |
| Gross Weight | 12kg/26.46lbs |
| Net Weight | 11.4kg/25.13lbs |
Check the listing for details. Modern Sofa Stand-up Assist Rail Handrail Anti-fall Bed Lift Assist Yellow. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 121.70 USD. Handrail Load Capacity: Within 150kg/330.69lbs. Handrail Size(L H): 33 80cm/12.99 31.5in. 1 Handrail Base. 1 Handrail. Space-saving: The compact construction allows it to be placed upright next to a sofa or bed and is very space-efficient.