| Pack Size | 2 (Sample) |
|---|---|
| Item Thickness | 12 mm |
| Shape | Rectangular |
| Item Length | 36mm |
| Colour | Brown |
| Unit Type | Unit |
| Mandrel Material | Plastic |
| Number in Pack | See Drop Down Box |
| Unit Quantity | Multi Listing |
| Finish | Brown |
| Holes Per Leaf | 3 |
| Item Diameter | 13MM |
| Material | Plastic |
| Thread Size | 4mm |
| Brand | Magic of |
| Type | Fixing Blocks |
| System of Measurement | Metric |
| Model | Modesty Blocks |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Rail Height | 13mm |
Check the listing for details. Modesty Mod Blocks Brown Kitchen Cabinet Cupboard Fixing Joint Connector Block. Color: Brown, Condition: New, Made in United Kingdom. Listed at 2.94 USD. These blocks are ideal for connecting joints in kitchen cabinets and cupboards. BrownModesty Blocks.