| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Easy to Clean |
| Color | Grey |
| Item Height | 22.5 in |
| Item Length | 62 in |
| Item Weight | 26.6 lb |
| Item Width | 26 in |
| Material | 28D sponge, Velvet |
| Seat Depth | 21.5 in |
| Seat Height | 9.4 in |
| Seating Capacity | 4.0 |
| Type | Convertible |
| Unit Type | lb |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Modular Kids Play Couch Foam Convertible Furniture Creative Play Safe Fun New. Color: Grey, Condition: New. Listed at 252.94 USD. Inspire Kids Creativity: the modular kids play couch have 7 shapes, children could use the play couch convertible to cars, castles, couch slide, toddler chair or floor bed, ocean ball pools, create playground, or design a quiet reading corner in playroom.