| Type | Sofa Set |
|---|---|
| Color | Gray Blue |
| Brand | Lischwert |
| Item Height | 18 in |
| Item Length | 55 in |
| Item Width | 26 in |
| Material | Flannel,Sponge |
| Department | Unisex Baby & Toddler,Boys,Girls,Kids |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Seat Depth | 16.2 IN |
| Assembly Required | Yes |
| Features | Adjustable |
| Style | Contemporary/Modern |
| Upholstery Fabric | Flannel |
Check the listing for details. Modular Kids Play Couch, Kids Couch for Playroom Bedroom,Toddler Building Sofa. Color: Gray Blue, Condition: New. Listed at 109.81 USD. Lischwert Kids Couch, Modular Kids Play Couch, Child Sofa for Girls Boys, Toddler Sectional Sofa with Building Fort, Convertible Foam Playhouse for Baby Indoor Outdoor (9, Gray Green). π§Ίγ Effortless Setup & Careγ : This toddler couch designed with smooth, heavy-duty zippers for quick assembly and disassembly, this modular play couch features removable, machine-washable covers crafted from durable, shrink/fade/shed-resistant fabric.