| Color | Black |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy+Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | No Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Upholstery Material | Corduroy |
| Dimension | 80.32"L x 41.33"W x 35.43"H |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 35.43 in |
| Item Length | 80.32 in |
| Item Width | 41.33 in |
| Type | Sofa |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | No Installation |
| Assembly Required | No |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 84.48 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Modular Loveseat for Small Spaces Modern Corduroy 2 Seater Floor Sofa with Arms. Color: Black, Condition: New. Listed at 319.99 USD. High quality fabric: The product uses corduroy fabric to provide a soft and durable seating experience. High quality: This product is made of soft, durable, and comfortable materials, ensuring long-lasting durability.