| Colors | Beige - 1 Seats |
|---|---|
| Color | Chenille Ash/Beige |
| Fill Material | Chenille |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Length | 157.5"/123.6" |
| Backrest Height | 16.9" |
| Brand | PHI VILLA |
| Type | Sofa Set |
| Seating Capacity | 1/4/5/6-Seat |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Seat Depth | 33.9" |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 34.6" |
| Seat Height | 20.1" |
| Frame Material | Solid Wood |
| Style | Modern |
| Theme | Family, Holiday, Luxury |
| Features | Removable Armrests, With Cushions, Modular Sectional Couch, Chenille |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Item Width | 60.6" |
| Upholstery Fabric | Chenille |
| Armrest Height | 25.6" |
Check the listing for details. Modular Sectional Sofa Chenille Cloud Couch with Chaise and Cushion 1/4/5/6-Seat. Color: Chenille Ash/Beige, Condition: New. Listed at 215.99 USD. [ Modular Versatility ]: Customize your layout with easy-to-move modules. L Shaped 4 Seats: 123.6"x 60.6"x 34.6", Including 3 x sectional sofa, 1 x ottoman, 3 x lumbar pillow, 1 pair (left & right) detachable armrests.