| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6651-HLG |
| Color | Heathered Weave Light Gray |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 17 in |
| Item Length | 16 in |
| Item Width | 16 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654283249 |
Check the listing for details. Modway 16" Round Woven Heathered Fabric Upholstered Ottoman. Color: Heathered Weave Light Gray, Condition: New. Listed at 66.75 USD. Crafted with beautifully textured woven heathered fabric upholstery, this versatile round ottoman exudes subtle elegance with its tailored silhouette, perfect for any modern furniture decor. The Callum ottoman stool’s thoughtful design includes low-profile plastic legs with non-marking glides to protect your floors from scuffs and scratches.