| Material | Metal |
|---|---|
| Collection | Alina |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5551-WHI-SET |
| MPN | MOD-5551-WHI-SET |
| Color | White |
| Size | Twin Size |
| Type | Bed Frames |
| Style | Modern |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 79" |
| Category | Bed Frames |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Modway Alina Powder Coated Sturdy Steel Twin Platform Bed Frame i |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Metal |
| Mattress Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Bed Frames |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Alina Powder Coated Sturdy Steel Twin Platform Bed Frame i |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654085720 |
Check the listing for details. Modway Alina Powder Coated Sturdy Steel Twin Platform Bed Frame in White. Color: White, Condition: New. Listed at 175.86 USD. Draw a parallel between modern decor and the harvested elegance of rustic lines with Alina Platform Twin Bed. Mattress not included. Integrated headboard / footboard. Materials: Powder coated sturdy steel.