| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Amour |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-3778-DUS |
| MPN | EEI-3778-DUS |
| Color | Pink |
| Type | Ottomans |
| Style | Modern |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | Ottomans |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Amour Tufted Button Round Performance Velvet Ottoman in Du |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Amour Tufted Button Round Performance Velvet Ottoman in Du |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654158134 |
Check the listing for details. Modway Amour Tufted Button Round Performance Velvet Ottoman in Dusty Rose. Color: Pink, Condition: New. Listed at 88.99 USD. Enliven your decor with Amour. A versatile piece of furniture, instantly update your living room, bedroom, or entryway with this glamorous accent piece. Ottoman Weight Capacity: 500 lbs. Weight Capacity: (Ottoman) 500 lbs.