| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6360-PNK |
| Color | Pink |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 30.5 in |
| Item Length | 30.5 in |
| Item Width | 31 in |
| 'PBI_Materials'[materials] | Wood |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| 'PBI_Materials'[EBayMaterials] | Fabric and Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654273653 |
Check the listing for details. Modway Astral Performance Velvet Accent Swivel Chair in Pink. Color: Pink, Condition: New. Listed at 403.66 USD. Boasting sweeping armrests and a tailored profile, this accent chair is upholstered in stain-resistant performance velvet fabric. Includes non-marking foot pins to protect flooring. Minimal assembly required.