| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-4394-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 27.5 in |
| Item Length | 42 in |
| Item Width | 43.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Upholstered Fabric |
| UPC | 889654982364 |
Check the listing for details. Modway Bartlett Upholstered Fabric Right-Arm Chair in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 546.65 USD. Featuring subtle channel tufting, rounded corners, and soft polyester fabric upholstery, this sectional sofa right-arm chair brings retro modern style and contemporary allure to your living space. Chair Weight Capacity: 331 lbs.