| Material | Rattan |
|---|---|
| Collection | Convene |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-1922-EXP |
| MPN | EEI-1922-EXP |
| Color | Espresso |
| Type | Patio Dining Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 90" |
| Item Length | 63" |
| Category | Patio Dining Tables |
| Upholstery Fabric | Rattan |
| Set Includes | Modway Convene 90" Aluminum and Rattan Patio Dining Table in Espr |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Rattan |
| Firmness | Rattan |
| Frame Material | Rattan |
| Department | Patio Dining Tables |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Convene 90" Aluminum and Rattan Patio Dining Table in Espr |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654027096 |
Check the listing for details. Modway Convene 90" Aluminum and Rattan Patio Dining Table in Espresso. Color: Espresso, Condition: New. Listed at 600.99 USD. Materials: Synthetic rattan weave, powder coated aluminum. Finish: Espresso. 1 outdoor dining table only (chairs not included). Water & uv resistant.