| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-4616-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Outdoor Furniture |
| Item Height | 27.5 in |
| Item Length | 46.5 in |
| Item Width | 80 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Fabric |
Check the listing for details. Modway Conway All-Weather Outdoor Patio Furniture Cover For Round Corner Chair. Color: Gray, Condition: New. Listed at 37.80 USD. Modway Conway All-Weather Outdoor Patio Furniture Cover For Round Corner Chair Item Description Shield your outdoor furniture from damaging weather conditions with the Conway Patio Furniture Cover. This rendition of the outdoor furniture covers collection is sized to fit the Conway Round Corner Chair (EEI-3979). Made with durable polyester and PE coating, this outdoor furniture cover keeps your patio furniture looking its best for seasons to come. Great for year-round use, this furniture cover is designed to repel water, block UV rays, and keep furniture clean from dirt and dust. Easy to slip on and off, this patio furniture cover is complete with stainless steel hook secures to effortlessly preserve your outdoor investment. Set Includes: One - Conway Furniture Cover Features: Conway Outdoor Patio Furniture Cover Polyester and PE Coating Stainless Steel Hook Secures Year-Round All-Weather Protection Water-Repellent and UV-Resistant Check SKU Compatibility Before Purchase Dimensions: Overall Product Dimensions: 46.5"L x 80"W x 27.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520