| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6223-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 28.5 in |
| Item Length | 23 in |
| Item Width | 25 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654258551 |
Check the listing for details. Modway Della Boucle Fabric Accent Swivel Chair in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 424.00 USD. Weight Capacity: 330 lbs. Boucle Fabric Upholstery. Features: Swivel Accent Chair. One - Swivel Chair. Powder-Coated Iron Swivel Base. Dense Foam Padding. Non-Marking Foot Pads.