| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3474-GRA |
| Color | Granite |
| Type | Dining Chairs |
| Item Height | 37.5 in |
| Item Length | 18.5 in |
| Item Width | 24.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| 'PBI_Materials'[materials] | Fabric |
| Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 2 |
| 'PBI_Materials'[EBayMaterials] | Fabric |
| Set Includes | Two - Duchess Dining Chair |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Number of Draws | N/A |
Check the listing for details. Modway Duchess Dining Chair Fabric Set of 2 in Granite. Color: Granite, Condition: New. Listed at 212.57 USD. Modway Duchess Dining Chair Fabric Set of 2 in Granite Item Description Bestow elegance with the Duchess Dining Chair. Chic and luxurious, Duchess features a stylish curvy form, richly tufted button back, dense foam padding, fine fabric upholstery, and wood legs topped with non-marking foot caps. Resonate grace and charm with a dining chair perfect for the modern home. Set Includes: Two - Duchess Dining Chair Features: Dense Foam Padding for Comfort Luxuriously Tufted Button Back Solid Rubberwood Legs Non-Marking Foot Caps Fine Fabric Polyester Upholstery Chair Weight Capacity: 286lbs Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 18.5"L x 24.5"W x 37.5"H Overall Dining Chair Dimensions: 18.5"L x 24.5"W x 37.5"H Seat Dimensions: 18.5"L x 17.5"W x 21.5"H Backrest Thickness: 3"W Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520