| Material | Metal |
|---|---|
| Collection | Elsie |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5472-WHI |
| MPN | MOD-5472-WHI |
| Color | White |
| Size | Twin |
| Type | Bed Frames |
| Style | Modern |
| Item Height | 15" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 78" |
| Category | Bed Frames |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Modway Elsie Modern Sturdy Powder Coated Steel Twin Bed Frame in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin |
| Countertop Material | Metal |
| Mattress Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Bed Frames |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Elsie Modern Sturdy Powder Coated Steel Twin Bed Frame in |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654053262 |
Check the listing for details. Modway Elsie Modern Sturdy Powder Coated Steel Twin Bed Frame in White. Color: White, Condition: New. Listed at 125.76 USD. Mattress Not Included. Materials: Sturdy powder coated steel. Finish: White. Slatted birchwood support system. Product Weight: 40 lbs.