| Material | Rattan |
|---|---|
| Collection | Gear |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-5668-NAT |
| MPN | EEI-5668-NAT |
| Color | Brown |
| Type | Bar Stools |
| Style | Modern |
| Item Height | 44" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 19" |
| Category | Bar Stools |
| Upholstery Fabric | Rattan |
| Set Includes | Modway Gear X-Back Wood Fully Assembled Bar Stool in Natural |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Rattan |
| Firmness | Rattan |
| Frame Material | Rattan |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Gear X-Back Wood Fully Assembled Bar Stool in Natural |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654941019 |
Check the listing for details. Modway Gear X-Back Wood Fully Assembled Bar Stool in Natural. Color: Brown, Condition: New. Listed at 207.79 USD. Introduce feelings of nostalgia as you gather around the kitchen counter for a quick breakfast or dinner with friends with the Gear Bar Stool. Blending farmhouse charm with modern style, this bar-height stool features an X-brace back and stretchers between splayed legs.