| Color | Tan |
|---|---|
| Type | Office Chairs |
| Item Height | 38 in |
| Item Length | 26 in |
| Item Width | 26 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Material | Vinyl |
| UPC | 0848387041601 |
| Brand | Modway |
| Model | Office Chair |
| MPN | EEI1525TAN |
Check the listing for details. Modway Jive Ribbed Armless Mid Back Swivel Conference Chair In Tan. Color: Tan, Condition: New. Listed at 173.77 USD. Jive is the result of chair makers who decided to design a chair that just works. Features: Armless modern midback office chair. One - Jive Mid Back Office Chair. Padded vinyl seat. Vinyl cushion rolls along back rest.