| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6649-HEI |
| Color | Heathered Weave Ivory |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 38.4 in |
| Item Width | 38.4 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654283157 |
Check the listing for details. Modway Large 38" Round Woven Heathered Fabric Upholstered Ottoman. Color: Heathered Weave Ivory, Condition: New. Listed at 271.75 USD. Crafted with beautifully textured woven heathered fabric upholstery, this versatile round ottoman exudes subtle elegance with its tailored silhouette, perfect for any modern furniture decor. Inside, dense foam padding serves not only as a comfortable ottoman seat for entertaining or as a relaxing footrest for unwinding, but also seamlessly transforms into a stylish round ottoman coffee table, great for any living room setting.