| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-4101-SLV-TAN |
| Color | Silver Tan |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 31 in |
| Item Length | 32 in |
| Item Width | 61 in |
| Upholstery Fabric | Leather |
| Frame Material | Upholstered Faux Leather |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | Two - Loft Tufted Button Armchair |
| UPC | 889654997863 |
Check the listing for details. Modway Loft Tufted Upholstered Faux Leather Armchair Set of 2 in Silver Tan. Color: Silver Tan, Condition: New. Listed at 776.71 USD. Adding visual depth to your living room or lounge space, Loft features soft and durable vegan leather upholstery accented with classic biscuit tufting. Inspired by the richness of mid-century modern style, these upholstered chairs are an ideal choice for living rooms, office reception areas, and lounge spaces.